Hospicjum Domowe

Hospicjum domowe Podopieczni


Poznajcie naszych Podopiecznych

ZUZANNA

Bardzo lubię wszystkie interaktywne zabawki :) Wszystko co świeci i wydaje dżwięki jest w moim zainteresowaniu :)

Zuzia bardzo lubi świecące i grające zabawki, ale też gryzaki i stymulację wibratorami logopedycznymi. Generalnie cieszy się każdym rodzajem terapii, kontaktem 1:1 z terapeutami/rodzicem, jest ciekawa świata i chętnie pracuje na zajęciach. Lubi też zwierzęta, mamy w domu pieska i królika z którymi Zuza pracuje. Zrobiła bardzo duże postępy w pracy z urządzeniem C-eye, co daje szansę na rozwój umiejętności komunikacyjnych w przyszłości właśnie przy użyciu tego typu urządzeń.

IGOR

Lubię wspólnie z siostrą gry interaktywne i różne inne zabawy. Staramy się spędzać dużo czasu razem :)

Cześć. Jestem Igor i mam prawie 12 lat. Kiedyś byłem wesołym i ciekawym świata sześciolatkiem, ale wydarzył się wypadek, który odmienił moje życie. Od tego czasu walczę o zdrowie i sprawność, ale staram się nie poddawać. Mam kochającą rodzinę i dużo się uśmiecham. Jeżdżę na turnusy rehabilitacyjne, które są prawie jak wakacje. Tylko trzeba na nich ciężko pracować. Ale jestem WOJOWNIKIEM, więc robię co mogę, aby odzyskać sprawność. Lubię psy, przebywanie na świeżym powietrzu i podróże. Mama mówi, że może nawet polecimy gdzieś samolotem. Nie mogę się doczekać! :)

JAKUB

Największą pasją Kuby jest LEGO 😊 Uwielbia hot wheels - samochody, wyrzutnie, tory - wszystko :). Ostanio uzbierał w końcu na NINTENDO SWITCH i totalnie zwariował na tym punkcie 😂i oczywiście ma milion marzeń o grach 😊 Lubi też książki przyrodnicze i kryminały dla dzieci-jest taka seria KOCIA SZAJKA

Jakub urodził się jako wcześniak z wagą 1440 gramów. Pierwsze kilka miesięcy było walką o życie Kubusia na oddziale intensywnej terapii noworodka. Tę walkę wygraliśmy, jednakże wraz z upływem czasu problemów zdrowotnych nie ubywa, a wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe.

Jakub to aktualnie dziewięcioletni chłopiec. Niestety wczesne narodziny spowodowały duży uszczerbek na jego zdrowiu. Kuba choruje na dziecięce porażenie mózgowe – nie chodzi.

Pomimo, że nikt nie dawał Kubie szans na rozwój intelektualny oraz ruchowy, intensywna terapia przynosi efekty.  Dziś Kuba to bardzo mądry i rezolutny chłopiec, który dorównał do swojej grupy wiekowej, mówi, porusza się na wózku aktywnym.

Choroba i niepełnosprawność Kuby determinuje nasze życie i będzie z nami zawsze. Naszym celem jest dać Kubie szansę na jak najlepsze życie, bycie samodzielnym i niezależnym od osób trzecich. Nasze życie kręci się wokół terapii, wyjazdów na turnusy, do szpitali i ciągłym życiu na walizkach.

Mimo tak ogromnego obciążenia ten dzielny młody człowiek codziennie walczy, pokonuje przeciwności i udowadnia, że niemożliwe nie istnieje!

WIKTORIA

Uwielbiam muzykę - jestem ekspertką w LEGO :)

Wiktoria choruje na chorobę Reckinghasena glejak nerwów wzrokowych oraz wodogłowie. Wiki pomimo utraconego wzroku przez chorobę glejaka jest wesołą 10 letnią dziewczynką. Uwielbia śpiewać i grać na różnych instrumentach takich jak keyboard, skrzypce oraz ukulele i świetnie jej to idzie. Jej pasją i wyciszeniem jest nawlekanie korali, układanie puzzli i klocków LEGO – jest w tym ekspertką 😊

OLUŚ

Lubię aktywnie wypoczywać z rodzicami - basen, spacery, podróże :)

Cześć, jestem Oluś, mam 6 lat. Mieszkam z rodzicami na wsi i mam pieska o imieniu Majla. Na co dzień jeżdżę na różne zajęcia terapeutyczne i staram się być pilnym uczniem. Jednak najbardziej uwielbiam wygłupy z rodzicami i moim pieskiem, długie leśne spacerki w słoneczne dni, a latem kocham pluskać się w ciepłym basenie i bujać się na huśtawce. Gdy pogoda nie dopisuje, spędzam wolny czas malując paluszkami lub oglądając ulubione bajki. Mimo dużych problemów ze zdrowiem staram się być bardzo radosnym chłopcem i mimo wielu barier chętnie podróżuję z rodzicami, a nawet zdobywam górskie szczyty. Rodzice prowadzą o mnie blog na FB, więc jeśli chcecie mnie lepiej poznać to zapraszam serdecznie :)

OLIWIER

Uwielbiam wspólne wyjścia z rodziną - koncerty i spektakle w tearze :) Staramy się również aktywnie wypoczywać - basen, wyjazdy i długie spacery zawsze dodają mi dużo energii :)

Cześć jestem Oliwier – niedawno skończyłem 9 lat. Lubię zwierzęta i często chodzę z rodzicami do ZOO, a w szczególności do Oceanarium (byłem już w Łodzi i w Gdyni). Interesują mnie kolorowe światełka – więc często wychodzimy z rodziną na przedstawienia w teatrze i wieczorne spacery po mieście. Z przedszkola udało nam się odwiedzić remizę strażacką i byliśmy na koncercie orkiestry wojskowej. Pływać też uwielbiam – czuję się jak ryba w wodzie. W zeszłoroczne wakacje pływałem łodzią – ale to było przeżycie 😊

ALICJA

Jestem molem książkowym - uwielbiam czytać :) W wolnym czasie chodzimy do kina z najbliższymi :)

Jestem Alicja , od kilku dni mam 14 lat i bardzo się z tego cieszę. Chodzę do 7 klasy szkoły podstawowej, mieszkam z mamą i starszą siostrą. Mamy w domu 3 koty z którymi lubię się bawić. W wolnym czasie gram w Minecrafta i Simsy. Uwielbiam czytać książki fantasy takie jak np. Hobbit, Harry Potter. Sama także piszę swoją powieść do której robię ilustrację. Chętnie oglądam filmy. Do moich ulubionych należą filmy z universum Marvela, a moim ukochanym bohaterem jest Loki. Lubię także chodzić do kina z mamą.