Hospicjum Domowe

Hospicjum domowe Aktualności

Domowe hospicjum dla dzieci „Nadzieja” działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od 2002 roku. Zostało powołane po to, by pomóc rodzicom i opiekunom dzieci nieuleczalnie chorych przebywających poza oddziałami szpitalnymi. Nasi podopieczni oraz ich rodziny mogą liczyć na specjalistyczną opiekę tam, gdzie czują się najbezpieczniej - w miejscu ich zamieszkania, w otoczeniu najbliższych.

Rodzina pacjenta ma możliwość całodobowego kontaktu z personelem hospicjum domowego „Nadzieja” 7 dni w tygodniu, pod którego opieką aktualne znajduję się ponad 50 dzieci, które cierpią na schorzenia centralnego układu nerwowego, złożone wady rozwojowe, choroby metaboliczne i nowotworowe. Rodzice naszych małych podopiecznych nie ponoszą żadnych kosztów wiązanych z opieką paliatywną.

Zajęcia z fizjoterapeutką :)

Zajęcia z fizjoterapeutą  są bardzo ważne i mają na celu poprawę ich funkcji ruchowych oraz jakości życia. Częstotliwość i intensywność zajęć zależy od stanu zdrowia i potrzeb każdego dziecka, dlatego fizjoterapeuci dostosowują indywidualny plan terapeutyczny dla każdego pacjenta.

Podczas zajęć fizjoterapeuci wykorzystują różnorodne metody i techniki terapeutyczne, aby poprawić siłę mięśni, równowagę, koordynację ruchową oraz zakres ruchu u dzieci z niepełnosprawnościami.

Oluś dzielnie ćwiczy z naszą fizjoterapeutką Jolą :)

Dzień liczby Pi

Podczas zajęć terapeutycznych z dziećmi można wykorzystywać różnorodne metody i techniki terapeutyczne, takie jak terapia zajęciowa, terapia pedagogiczna, terapia behawioralna czy terapia sensoryczna. Ważne jest także budowanie pozytywnej relacji z dzieckiem i stworzenie atmosfery opartej na akceptacji, wsparciu i zrozumieniu.

Tutaj świętowaliśmy międzynarodowy dzień liczby Pi :)

100 lat dla Oliwiera!

Nasz przystojniak Oliwier skończył niedawno 9 LAT!

Wszystkiego najlepszego od całej kadry hospicyjnej

Wszystkiego najlepszego Oluś !

28 lutego Aleksander skończył 6 lat !! Ach ale była impreza :) Zresztą uśmiech Olusia wszystko zdradza ! Wszystkiego najlepszego nasz mały duży brzdącu !