Nasi podopieczni z Hospicjum Domowego

Aaron

„Brat na medal. Całuje i przytula siostrzyczkę mimo jej niechęci. Uwielbia wszystko, co nie jest zabawką. Mały artysta z iskierkami w oczach.”

Amelka

„Pogodna twarzyczka z zadziornym charakterem. Butelkę z mlekiem zje tylko od mamy. Uwielbia leżeć, oglądając bajki przytulona do braciszka.”

Mikołaj

 „Cudowny, radosny. Lubi, jak Babcia czyta mu książki. Zainteresowany całym światem, bardzo towarzyski i zawsze uśmiechnięty. Taki jest Miki!”

Zofia

„Lubi bujanie. Na piłce, w kocu itp. Lubi jak jej się czyta książeczki, lubi jak się ją ściska, podrzuca. Lubi również spacery w wózku.”

Maksymilian

„ Cześć jestem Maks. Na co dzień jestem pogodnym i wesołym chłopcem z mocnym charakterem. Mimo, że cierpię na mózgowe porażenie dziecięce i mam dużo terapii, to uśmiech rzadko znika z mojej twarzy. Bardzo często zastępuje go minkami, bo lubię się wygłupiać. Uwielbiam zabawy z moim starszym bratem oraz jestem mega fanem Psiego Patrolu”

Vanessa

„Lubi słuchać muzyki, tańczyć, huśtać się na bujaczce, słuchać bajek, odgłosów zwierząt. Najczęściej jest dzieckiem uśmiechniętym, potrafi się śmiać w głos, ale to zależy od dnia i pogody. Od tego, jaki jest jej nastrój.”

Patryk

„Choruje na padaczkę lekooporną – Zespół Westa oraz mózgowe porażenie dziecięce. Jest pogodnym chłopcem, uwielbia spacery, hipoterapię i oglądanie kolorowych książeczek. Uspokaja się przy zabawkach interaktywnych.”

Tobiasz

„Mam na imię Tobiasz. Bardzo lubię grać w piłkę nożną. Mój ulubiony piłkarz to Leo Messi. Chciałbym go kiedyś spotkać – to moje marzenie. Mam jeszcze jedną pasję, to budowle z klocków lego. Od urodzenia każdego dnia walczę z chorobą zaniku mięśni. Chcę powiedzieć, że nie przeszkadza mi ona cieszyć się życiem. Mam wokół siebie wiele dobrych ludzi i uczę się jak to dobro przekazać innym.”

Helenka

Helenka to pełna energii, radosna dziewczynka. Uwielbia muzykę, śpiew i zabawę z innymi dziećmi. Bardzo kocha zwierzęta, szczególnie swojego psa Polę. Uwielbia podróże, najbardziej te nad morze. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem zwierząt

Olek

„Jest pogodnym dzieckiem. Uwielbia zabawy i wygłupy ze swoim starszym bratem. Pomimo że przechodzi często różne bolesne badania, cały czas uśmiech nie schodzi mu z buzi.”

Nina

Urodziła się z ciężką złożoną wadą serca pod postacią Tetralogii Fallota. Ze względu na złożoność wady serca operację przeszła w klinice w Rzymie, gdy miała 1,5 roku. Stan zdrowia Ninki wymaga częstych kontroli, co wiąże się z dużymi kosztami (dojazdy do szpitali, prywatne wizyty w gabinecie kardiologa). Serdecznie prosimy o wsparcie w walce o zdrowie Ninki.”

Wojtek

„Wojtek Kusz ma 16 lat, kocha taniec, akrobatykę i swojego psa Pioruna”

Róża

„Nasza córka Róża urodziła się w 2006 roku. Jest pasjonatką fotografii. Dużo czasu poświęca oglądaniu zdjęć oraz filmów swojej rodziny. Najczęściej robi zdjęcia telefonem komórkowym swojemu młodszemu bratu Adriankowi. Chętnie angażuje się w prace plastyczno-techniczne. Lubi zajęcia szkolne oraz swoich kolegów i koleżanki z klasy, a także panie nauczycielki.”

Maria

„Marysia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest bardzo pogodną i radosną małą kobietką. Bardzo lubi zwierzęta, szczególnie pieski. Marzy, aby w przyszłości zostać treserem psów.”

Przemek

„Cześć!!! Jestem Przemek, chodzę do szkoły podstawowej nr 2 w Toruniu. Moja klasa jest klasą integracyjną. Choruję na dystrofię mięśniową typu Duschenna. Jedyne co mi pozostaje to codzienna rehabilitacja i sterydoterapia. Bardzo dużo ćwiczę, jeżdżę konno, jeżdżę na rowerze trójkołowym, chodzę na basen. Bardzo lubię prace artystyczno-plastyczne, śpiewanie i gry komputerowe.”

Maja

Nasza ślicznotka. Położne po jej urodzeniu żartowały, że wygląda, jakby dopiero co wyszła od kosmetyczki. Najbardziej relaksuje ją muzyka, łóżko wodne i masaże.

Akceptacja Polityki Prywatności

Szanowni Państwo,

na podstawie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję, że:

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Społeczno-Charytatywna Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu, z siedzibą w Toruniu, ul. Włocławska 169B, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000017073, REGON 870401923, NIP 9561603640;
  • kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – Ewa Biedrzycka, tel. 603-921-468, e-mail: biuro@hospicjumnadzieja.pl;
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu niezbędnym do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym – na podstawie art. 6 ust. 1 oraz art. 9 ust. 2 lit. d RODO;
  • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych – poza administratorem – będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa;
  • Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 10 lat;
  • posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania;

ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, czyli Prezesa Urzędu Danych Osobowych.

KRS: 0000017073 | Nr konta: 21 1090 1506 0000 0001 0385 1201