Nasi podopieczni z Hospicjum Domowego

Aron

„Brat na medal. Całuje i przytula siostrzyczkę mimo jej niechęci. Uwielbia wszystko, co nie jest zabawką. Mały artysta z iskierkami w oczach.”

Amelka

„Pogodna twarzyczka z zadziornym charakterem. Butelkę z mlekiem zje tylko od mamy. Uwielbia leżeć, oglądając bajki przytulona do braciszka.”

Mikołaj

 „Cudowny, radosny. Lubi, jak Babcia czyta mu książki. Zainteresowany całym światem, bardzo towarzyski i zawsze uśmiechnięty. Taki jest Miki!”

Zofia

„Lubi bujanie. Na piłce, w kocu itp. Lubi jak jej się czyta książeczki, lubi jak się ją ściska, podrzuca. Lubi również spacery w wózku.”

Maksymilian

„Przyszedł na świat 28 lipca 2014 roku, w 28 tygodniu ciąży. Na start dostał 4pkt na 10pkt. Obecna diagnoza Maksa to MPD czterokończynowe pod postacią tetraparezy spastycznrej. Na dzień dzisiejszy jest dzieckiem leżącym, nie siada samodzielnie, nie raczkuje, nie chodzi. Wymaga codziennej rehabilitacji oraz sprzętów pomocniczych. Oprócz opieki neurologicznej pozostaje pod opieką specjalistów takich jak kardiolog, okulista oraz nefrolog.”

Vanessa

„Lubi słuchać muzyki, tańczyć, huśtać się na bujaczce, słuchać bajek, odgłosów zwierząt. Najczęściej jest dzieckiem uśmiechniętym, potrafi się śmiać w głos, ale to zależy od dnia i pogody. Od tego, jaki jest jej nastrój.”

Patryk

„Choruje na padaczkę lekooporną – Zespół Westa oraz mózgowe porażenie dziecięce. Jest pogodnym chłopcem, uwielbia spacery, hipoterapię i oglądanie kolorowych książeczek. Uspokaja się przy zabawkach interaktywnych.”

Tobiasz

„Mam na imię Tobiasz. Bardzo lubię grać w piłkę nożną. Mój ulubiony piłkarz to Leo Messi. Chciałbym go kiedyś spotkać – to moje marzenie. Mam jeszcze jedną pasję, to budowle z klocków lego. Od urodzenia każdego dnia walczę z chorobą zaniku mięśni. Chcę powiedzieć, że nie przeszkadza mi ona cieszyć się życiem. Mam wokół siebie wiele dobrych ludzi i uczę się jak to dobro przekazać innym.”

Helenka

„Mam na imię Helenka. Jestem bardzo dzielną i wesołą dziewczynką. Lubię czytać książeczki z rodzicami, bawić się z innymi dziećmi i z moim psem Luckiem.”

Olek

„Jest pogodnym dzieckiem. Uwielbia zabawy i wygłupy ze swoim starszym bratem. Pomimo że przechodzi często różne bolesne badania, cały czas uśmiech nie schodzi mu z buzi.”

Nina

Urodziła się z ciężką złożoną wadą serca pod postacią Tetralogii Fallota. Ze względu na złożoność wady serca operację przeszła w klinice w Rzymie, gdy miała 1,5 roku. Stan zdrowia Ninki wymaga częstych kontroli, co wiąże się z dużymi kosztami (dojazdy do szpitali, prywatne wizyty w gabinecie kardiologa). Serdecznie prosimy o wsparcie w walce o zdrowie Ninki.”

Wojtek

„Bardzo lubię tańczyć i śpiewać. Od kilku lat jestem podopiecznym Hospicjum Nadzieja. Uwielbiam rehabilitację z panią Mileną oraz zajęcia z panią pedagog Elą.”

Róża

„Nasza córka Róża urodziła się w 2006 roku. Jest pasjonatką fotografii. Dużo czasu poświęca oglądaniu zdjęć oraz filmów swojej rodziny. Najczęściej robi zdjęcia telefonem komórkowym swojemu młodszemu bratu Adriankowi. Chętnie angażuje się w prace plastyczno-techniczne. Lubi zajęcia szkolne oraz swoich kolegów i koleżanki z klasy, a także panie nauczycielki.”

Maria

„Marysia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest bardzo pogodną i radosną małą kobietką. Bardzo lubi zwierzęta, szczególnie pieski. Marzy, aby w przyszłości zostać treserem psów.”

Przemek

„Cześć!!! Jestem Przemek, chodzę do szkoły podstawowej nr 2 w Toruniu. Moja klasa jest klasą integracyjną. Choruję na dystrofię mięśniową typu Duschenna. Jedyne co mi pozostaje to codzienna rehabilitacja i sterydoterapia. Bardzo dużo ćwiczę, jeżdżę konno, jeżdżę na rowerze trójkołowym, chodzę na basen. Bardzo lubię prace artystyczno-plastyczne, śpiewanie i gry komputerowe.”

Julita

Kocham świat! Chodzę do Szkoły Specjalnej nr 26. Lubię zajęcia z panią Agatą, panią Beatą i panem Robertem. Kiedy mama jest w pracy, tęsknię za nią przez cały dzień. Jednak gdy wraca do mnie, nie daję jej chwili spokoju: wychodzi ze mnie chochlik, który (dopóki nie zaśnie) psoci! Wiem jednak, że dla mamy jestem całym światem.”

Julia

„Julcia cierpi na porażenie mózgowe dzięcięce, padaczkę lekooporną. Mimo choroby jest jednak bardzo pogodnym dzieckiem, lubi „dźwiękowe” zabawki, czytanie bajek, kąpiele, długie spacery, w towarzystwie najbliższej rodziny (na zdjęciu z babcią Marylką). W naszych wspólnych spacerach uczestniczą psy – Tofik i Bajtek. Julcia uczęszcza na indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze do Szkoły Specjalnej nr 26 w Toruniu, które bardzo pozytywnie wpływają na jej rozwój. Na zajęcia Julcię wozi tata, który na co dzień się nią dzielnie opiekuje.”

Maja

Nasza ślicznotka. Położne po jej urodzeniu żartowały, że wygląda, jakby dopiero co wyszła od kosmetyczki. Najbardziej relaksuje ją muzyka, łóżko wodne i masaże.

KRS: 0000017073 | Nr konta: 21 1090 1506 0000 0001 0385 1201