Budujemy nowy dom!

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców regionu, do ludzi o dobrych sercach, do firm:

Pomóżcie nam zbudować Nowy Dom dla podopiecznych naszej fundacji!

16 lipca 2018 roku w obecności wiceprezydenta Torunia Andrzeja Rakowicza, posłów Tomasza Lenza i Arkadiusza Myrchy, a także wielu naszych przyjaciół, partnerów i sponsorów wmurowaliśmy kamień węgielny pod nowy budynek Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego dla Dzieci i Młodzieży w Toruniu. Miasto przekazało Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi działkę przy ulicy Służewskiej 7 w użytkowanie wieczyste.

Jesteśmy wdzięczni Władzom Miasta, wszystkim Darczyńcom,
a także firmie MaxBud, która podjęła się budowy.

Na nowy budynek z utęsknieniem czekają nasi podopieczni i ich rodziny. W naszym regionie brakuje placówki, w której opiekunowie na jakiś czas mogą zostawić swoje ciężko chore dzieci. Często sami potrzebują chwili odpoczynku dla siebie czy pozostałych dzieci. Opieka 24 h na dobę nad dzieckiem niepełnosprawnym wymaga ogromnej siły psychicznej i fizycznej.

Dotychczasowy budynek przy ulicy Włocławskiej 169 b nie spełnia niestety norm nowoczesnej placówki medycznej. Budowa nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego pozwoli nam na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie, a także zapewni naszym podopiecznym znacznie lepsze warunki do życia. Pozwoli również na przyjęcie nowych pacjentów, dla których nasza placówka jest nie tylko miejscem zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim jest ich prawdziwym domem, pełnym miłości

i zrozumienia. Obok nowego obiektu powstanie pierwsza tężnia solankowa w Toruniu z systemem ścieżek solankowych do aktywnej haloterapii. W projekcie uwzględniono również ławki i budowę integracyjnego placu zabaw. Projekt budowy tężni oraz placu zabaw zostanie sfinansowany z budżetu partycypacyjnego miasta Torunia.

Budowę nowego oddziału rozpoczęliśmy z własnych zebranych środków.

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się zbudować Nadzieję, dla kolejnych pokoleń nieuleczalnie chorych dzieci oraz dorosłych.

Fundacja Społeczno-Charytatywna
Pomoc Rodzinie i Ziemi
ul. Włocławska 169b, 87-100 Toruń,
KRS: 0000017073

Wpłaty na budowę nowego domu możesz dokonać bezpośrednio na nr konta: 

Santander Bank Polska S.A.
21 1090 1506 0000 0001 0385 1201

Możesz nam pomóc, przekazując potrzebne materiały budowlane do kontynuowania rozpoczętej budowy.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czego potrzebujemy, zadzwoń proszę do przedstawiciela firmy Max Bud. Pan Radek Radecki udzieli szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące zapotrzebowania na materiały budowlane: 504 178 893.

Do współpracy zapraszamy również hurtownie oraz sklepy budowlane!

Dziękujemy z całego serca za każde wsparcie!

KRS: 0000017073 | Nr konta: 21 1090 1506 0000 0001 0385 1201