Zespół Fundacji Społeczno-Charytatywnej Pomoc Rodzinie i Ziemi od stycznia 2020 realizuje projekt ,,Z nadzieją ku samodzielności”, dofinansowany ze środków PFRON. Do projektu rekrutowaliśmy 10 beneficjentów, podopiecznych naszej fundacji przebywających w Hospicjum Nadzieja na oddziale pielęgnacyjno-opiekuńczym. Uczestnictwo w tym projekcie gwarantuje naszym ciężko chorym podopiecznym dodatkowe wsparcie terapeutyczne. Nasi pacjenci mają zapewnioną nie tylko rehabilitację metodą NDT Bobath, ale także ćwiczenia z terapii zajęciowej i integracji sensorycznej. Nasi specjaliści prowadzą terapię komunikacji za pomocą cyber-oka, terapię neurologopedyczną oraz terapię widzenia. Celem naszego projektu jest zwiększenie samodzielności naszych podopiecznych poprzez działania w poszczególnych aspektach rozwoju, uczestnictwa w życiu społecznym i sprawienia by jak najwięcej uśmiechu gościło na twarzach naszych dzieci. Efekty naszej pracy z podopiecznymi są coraz bardziej widoczne. Cieszy nas to ogromnie. Pomimo wciąż trwającej pandemii Covid-19 cały personel Hospicjum Nadzieja nie poddaje się i działa dalej ! Projekt będzie trwał do końca tego roku.