Dzisiaj 8 września przypada Światowy Dzień Fizjoterapii. To szczególne święto zostało ustanowione przez Światową Konfederację Fizjoterapii (ang. WCPT The World Confederation for Physical Therapy ) w 1996 roku. Organizacja zrzesza fizjoterapeutów z ponad 100 państw.

Głównym celem autorów tego święta jest podkreślenie roli fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych. Co roku organizatorzy Światowego Dnia Fizjoterapii skupiają uwagę na innym problemie związanym z tym zagadnieniem. Tematem tegorocznego Światowego Dnia Fizjoterapii jest ból przewlekły. Fizjoterapeuci na całym świecie zajmują się tą kwestią, pomagają pacjentom walczyć z bólem przewlekłym, a także szerzą wiedzę na temat sprawności ruchowej i profilaktyki chorób.  Przekonują pacjentów do podejmowania aktywności fizycznej. Znane powiedzenie ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć” często można usłyszeć od każdego fizjoterapeuty. Dzięki ich pracy pacjenci zmieniają swoje nastawienie do życia, uczą się kontrolować ból.

Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Fizjoterapii życzymy wszystkim fizjoterapeutom dużo zdrowia, wytrwałości oraz nadziei. Wierzymy, że epidemia w końcu minie i wszyscy spokojnie będą mogli wykonywać swoją pracę i misję.