Czerwiec 18, 2018

Zmarł Zbigniew Bożemski

Zmarł Zbigniew Bożemski

We wczesnych godzinach rannych w sobotę, 16 czerwca, zmarł Pan Zbigniew Bożemski, mąż współzałożycielki Fundacji Społeczno-Charytatywnej „Pomoc Rodzinie i Ziemi”. Współtwórca toruńskiego Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” i założyciel Instytutu „Daj Szansę” dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Człowiek zaangażowany w powstanie tego oddziału, nosił teczkę za żoną, zawsze będąc krok za nią. Wielki Człowiek o wielkim sercu. Realny doradca. Byliśmy z nim na co dzień. Często nas odwiedzał. Był przyjacielem naszym i naszych dzieci.

Jest nam bardzo przykro z powodu Jego odejścia, ponieważ wraz z Jego śmiercią zakończyła się historia małżeństwa, które całe swoje życie pracowało dla dobra chorych dzieci. Swoją empatią i mentalnością zarażał nowe pokolenie, które w tej chwili pracuje na rzecz nieuleczalnie chorych. Przez całe swoje życie był realistą i dyplomatą, nie narzucającym się nikomu. Choroba Jego trwała krótko, ale dzielnie i z wielką pokorą oczekiwał końca, bez farmakologicznego wsparcia. Zmarł we własnym domu, otoczony miłością, w obecności najukochańszej córki Eweliny i wnuczki Kasi.

Wiele zawdzięczamy Panu Zbyszkowi. Był pogodnym, miłym człowiekiem. Będziemy strzegli pamięci o tym, ile dobrego zrobił dla innych.

Zawsze powiadał: „Dłużej żyję i więcej widzę”.

 

 

 

(fot. Małgorzata Litwin)

Top