Maj 7, 2010

W dniach 7-8 maja 2010 roku odbyła się Jubileuszowa X Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej- Hospicjum 2010 i VIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
W tym czasie była również możliwość zapoznania się ze sprzętem rehabilitacyjnym, ortopedycznym i ratowniczym.
Konferencja tradycyjnie odbyła się w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Z wielkim wzruszeniem wracamy do tych chwil, bowiem w tak trudnych czasach unieść tak wielki trud finansowy i organizację, graniczy z cudem. Tym bardziej, że i nasze skromne Hospicjum ma w tym drobny udział.
Cały ciężar organizacyjny i finansowy wziął w swoje ramiona największy od lat przyjaciel Hospicjum dla dzieci „Nadzieja”, Centrum Konferencji i Wystaw Expo Andre.
Lista wspaniałych wykładowców i gości zamyka się liczbą 34 osób. Każdy wykład i merytoryczne wystąpienie są umieszczane w specjalnie wydanym z tej okazji biuletynie.
Każdy z tych biuletynów jest częścią wyposażenia dla naszych uczestników. Jest to wielka pomoc w dalszej naszej pracy.
Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że każdego roku, mimo coraz trudniejszych warunków finansowych, mamy okazję spotkać się z Wielką Wiedzą – wspaniałych wykładowców i wielością osób pracujących na rzecz chorych onkologicznie.
Wyrażamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim organizatorom, wszystkim przybyłym, którzy od lat są z nami i od lat zaliczają się do naszych wiernych przyjaciół.