Stacjonarny, całodobowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży nie jest zakładem, oddziałem czy placówką. To jest nasz dom, dom naszych Dzieci.

Mieścimy w Toruniu przy ul. Włocławskiej 169B się w samodzielnym parterowym budynku z zapleczem rekreacyjnym, oddalonym od ruchliwych miejsc, sąsiadującym z lasem.

Nasz Dom jest przeznaczony dla małych pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale muszą być objęci całodobową, profesjonalną opieką, a z różnych przyczyn nie mogą trafić do środowiska rodzinnego. Wykwalifikowana kadra: lekarze różnych specjalności, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, pedagodzy i terapeuci zajęciowi, psycholog, logopeda stara się tworzyć optymalne warunki rozwoju dla 12 podopiecznych oraz 5 na pododdziale wentylacji mechanicznej. Posiadamy wyposażoną salę do rehabilitacji polisensorycznej i salę audiowizualną.

Zapewniamy:

  1. całodobową opiekę pielęgniarską (pielęgnacja pacjenta, zabiegi higieniczne, pierwsza specjalistyczna pomoc w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia dziecka),
  2. stałą opiekę lekarską (lekarz pediatra, lekarz rehabilitacji, lekarz neuropsychiatra),
  3. codzienne zajęcia z zakresu fizykoterapii i rehabilitacji,
  4. terapeutyczną opiekę psychologa, logopedy, neurologopedy oraz terapeuty zajęciowego,
  5. edukację (pedagodzy),
  6. realizację potrzeb kulturalnych (liczne koncerty, przedstawienia teatralne, wyjazdy poznawcze, imprezy integracyjne).

 

Przyjmujemy również dzieci zakwalifikowane do żywienia pozajelitowego.

Pomaga nam kilkudziesięciu wolontariuszy.

W czasie pobytu dziecka w naszym Domu jego rodzice mają zapewnione stałe kontakty z dzieckiem.

W przypadku dzieci, których pobyt w naszym Domu spowodowany jest brakiem rodziców biologicznych, we współpracy z ośrodkami adopcyjnymi, podejmujemy starania, aby każde dziecko znalazło nową, kochającą rodzinę.