NASZE DZIECI z Oddziału 🙂

 

KRZYSIEK – nasz pełnoletni dżentelmen. Zawsze wita koleżanki z oddziału uśmiechem, a kolegom radośnie przybija piątkę. Pełen energii radośnie podśpiewuje z Wiktorią i Natalią w świetlicy. Lubi muzykę i ma piękne dłonie pianisty, których zazdroszczą mu wszystkie panie 🙂

 

 

 

 

 

 

 

PAWEŁ – wiecznie buja się w rytm muzyki, którą wprost uwielbia. Uwielbia zabawy i masaże cioci Ingi. Głośne czytanie książek zawsze wywołuje uśmiech i zadumę na jego twarzy.

 

 

 

 

 

 

NATALIA – najlepsza koleżanka Wiktorii. Kocha jesienne liście spadające z drzew i lubi Krzysia… ale to taka jej mała tajemnica 😉

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJ – ciekawy świata. Wołaniem i uśmiechem zaprasza do zabawy. Uwielbia się huśtać. Jego pasja to jedzenie, jedzenie… i chyba jedzenie.

 

 

 

 

 

 

MATEUSZ – radosny Wrażliwiec. Swoim optymistycznym spojrzeniem na świat zaraża innych, bardziej zagubionych w życiu. Taki nasz mały psycholog, który zawsze wyczuje nasz nastrój.

 

 

 

 

 

 

WIKTORIA – nasza Księżniczka, której pasją są muzyka oraz taniec. Jej melodyczny śmiech wypełnia uszy koleżanek i kolegów z hospicyjnego domu. Personel aż rwie się do tańca, gdy Wiki nuci. Dobrze, że jesteś, Wiktorio!

 

 

 

 

 

KACPER – oddziałowy chodziarz. Dla niego korytarze nie mają końca. Zawsze rozbrajająco uśmiechnięty, a swoje na boku myśli i robi. Może przyszły olimpijczyk w chodziarstwie? Wszędzie go pełno… a najczęściej na kolanach u Pani Prezes – Oli. Uwielbia oglądać bajki i słuchać piosenek przy komputerze. Potrafi nawet kilka z nich zaśpiewać po angielsku! Każdego jest w stanie zaskoczyć 🙂

 

 

 

 

 

 

Kuba-Oddział

KUBUŚ – jeden z najmłodszych podopiecznych na oddziale. Rozbraja wszystkich swoim uśmiechem. Ma ciemne, głębokie oczy i ciemną karnację – wyjątkowo śliczny chłopiec. Dlatego wszyscy czekają w kolejce, by móc go ponosić, poprzytulać, nakarmić… Uspokaja go dźwięk szumu i ciepłe ramiona 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

STEFAN – dawniej był zapalonym sportowcem i fanem hip-hopu. Obecnie najbardziej rozluźnia się podczas rehabilitacji.

 

 

 

 

 

 

 

ANTOŚ 

 

 

 

 

NASZE DZIECI z Hospicjum Domowego 🙂

 

Wszelkie materiały opublikowane poniżej zostały nadesłane przez rodziców lub opiekunów prawnych.

AARON – „Brat na medal. Całuje i przytula siostrzyczkę mimo jej niechęci. Uwielbia wszystko, co nie jest zabawką. Mały artysta z iskierkami w oczach”

 

 

 

 

AMELKA – „Pogodna twarzyczka z zadziornym charakterem. Butelkę z mlekiem zje tylko od mamy. Uwielbia leżeć, ogladając bajki przytulona do braciszka”

 

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJ – „Cudowny, radosny. Lubi, jak Babcia czyta mu książki. Zainteresowany całym światem, bardzo towarzyski i zawsze uśmiechnięty. Taki jest Miki!”

 

 

 

 

 

 

 

PRZEMEK – „Cześć!!! Jestem Przemek, chodzę do drugiej klasy SP nr 2 w Toruniu . Moja klasa jest klasą integracyjną. Choruję na dystrofię mięśniową typu Duschenna. Niestety jest to choroba nieuleczalna. Jedyne co mi pozostaje to codzienna rehabilitacja i sterydoterapia. Bardzo dużo ćwiczę, jeżdżę konno, jeżdżę na rowerze trójkołowym, chodzę na basen. Bardzo lubię prace artystyczno-plastyczne, śpiewanie i gry komputerowe. Często też psocimy się z moim bratem Jakubem, a rodzice wtedy na nas trochę krzyczą. No to siemka!”

 

 

 

 

 

 

MAKSYMILIAN – „Przyszedł na świat 28 lipca 2014 roku, w 28. tygodniu ciąży, ważąc 1250g i mierząc 39cm. Na start dostał 4pkt na 10pkt możliwych. Urodził się w zamartwicy wewnątrzmacicznej. W szpitalu spędził 38 dni. W wieku 3msc-y został skierowany na rehabilitację z powodu wzmożonego napięcia mięśni, jednak gdy miał niecałe 5msc-y lekarz neurolog oznajmił, że ma wszystkie symptomy mózgowego porażenia dziecięcego. Obecna diagnoza Maksa to MPDz czterokończynowe pod postacią tetrapareza spastyczna. Na dzień dzisiejszy jest dzieckiem leżącym, nie siada samodzielnie, nie raczkuje, nie chodzi. Wymaga codziennej rehabilitacji oraz sprzętow pomocniczych. Oprócz opieki neurologicznej pozostaje pod opieką specjalistów takich jak kardiolog, okulista oraz nefrolog”

 

 

 

ZOFIA – „Lubi bujanie. Na piłce, w kocu itp. Lubi jak jej się czyta książeczki, lubi jak się ją ściska, podrzuca. Lubi rownież spacery w wózku”

 

 

 

 

 

 

 

VANESSKA – „Lubi słuchać muzyki, tańczyń, huśtać się na bujaczce, słuchać bajek, odgłosów zwierząt. Najczęściej jest dzieckiem usmiechniętym, potrafi się śmiać w głos, ale to zależy od dnia i pogody. Od tego, jaki jest jej nastrój”

 

 

 

 

 

 

 

PATRYK – „Choruje na padaczkę lekooporną – Zespół Westa oraz mózgowe porażenie dziecięce. Jest pogodnym chłopcem, uwielbia spacery, hipoterapię i oglądanie kolorowych książeczek. Uspokaja się przy zabawkach interaktywnych”

 

 

 

 

 

 

 

tob

 

TOBIASZ – „Mam na imię Tobiasz. Bardzo lubię grać w piłkę nożną. Mój ulubiony piłkarz to Leo Messi. Chciałbym go kiedyś spotkać – to moje marzeni . Mam jeszcze jedną pasję, to budowle z klocków lego. Od urodzenia każdego dnia walczę z chorobą zaniku mięśni. Chcę powiedzieć, że nie przeszkadza mi ona cieszyć się życiem. Mam wokół siebie wiele dobrych ludzi i uczę się jak to dobro przekazać innym”

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20151015_124938209

HELENA – „Mam na imię Helenka. Jestem bardzo dzielną i wesołą dziewczynką. Lubię czytać książeczki z rodzicami, bawić się z innymi dziećmi i z moim psem Luckiem”

 

 

 

 

 

 

 

Marysia

MARIA – „Marysia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest bardzo pogodną i radosną małą kobietką. Bardzo lubi zwierzęta, szczególnie pieski. Marzy, aby w przyszłości zostać treserem psów”

 

 

 

 

 

 

Julia

JULIA – „Julcia cierpi na porażenie mózgowe dzięcięce, padaczkę lekooporną. Mimo choroby jest jednak bardzo pogodnym dzieckiem, lubi „dźwiękowe” zabawki, czytanie bajek, kąpiele, długie spacery (np. nad morzem lub w okolicach domu) w towarzystwie najbliższej rodziny (na zdjęciu z babcią Marylką). W naszych wspólnych spacerach uczestniczą psy – Tofik i Bajtek. Julcia uczęszcza na indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze do Szkoły Specjalnej nr 26 w Toruniu, które bardzo pozytywnie wpływają na jej rozwój. Na zajęcia Julcię wozi tata, który na co dzień się nią dzielnie opiekuje”

 

 

 

 

Wojciech

WOJTEK – „Bardzo lubię tańczyć i śpiewać. Od kilku lat jestem podopiecznym Hospicjum Nadzieja. Uwielbiam rehabilitację z panią Mileną oraz zajęcia z panią pedagog Elą”

 

 

 

 

 

 

Aleksander

OLEK – „Jest pogodnym dzieckiem. Uwielbia zabawy i wygłupy ze swoim starszym bratem. Pomimo że przechodzi często różne bolesne badania, cały czas uśmiech nie schodzi mu z buzi”

 

 

 

 

 

 

RÓŻA – „Nasza córka Róża urodziła się w 2006 roku. Jest pasjonatką fotografii. Dużo czasu poświęca oglądaniu na komputerze zrobionych zdjęć oraz nagranych filmów ukazujących osoby z rodziny w różnych sytuacjach. Najczęściej robi zdjęcia telefonem komórkowym swojemu młodszemu bratu Adriankowi. Róża, tak jak każda starsza siostra, okazuje mu podczas zabaw bardzo dużo cierpliwości i wyrozumiałości. Angażuje się w prace platyczno-techniczne np. „maluje” plasteliną, czy rysuje scenki z postaciami ludzi. Chętnie jeździ do szkoły, choć niezbyt chętnie wstaje rano. Lubi zajęcia szkolne, swoich kolegów i koleżanki z klasy a także panie nauczycielki”

 

 

 

 

Ninka

NINKA – „Urodziła się z ciężką złożoną wadą serca pod postacią Tetralogii Fallota, z atrezją tętnicy płucnej oraz z wadą układu wydalniczego. Ze względu na złożoność wady serca operację przeszła w klinice w Rzymie, gdy miała 1,5 roku. Kolejne operacje przeszła już w Polsce. Stan zdrowia Ninki wymaga częstych kontroli, co wiąże się z dużymi kosztami (dojazdy do szpitali w Gdańsku i Katowicach, prywatne wizyty w gabinecie kardiologa w Krakowie oraz noclegi). Serdecznie prosimy o wsparcie w walce o zdrowie Ninki”

 

 

 

 

 

Julita

„Kocham świat! Chodzę do Szkoły Specjalnej nr 26. Lubię zajęcia z Panią Agatą, Beatą i Panem Robertem też 🙂 Kiedy mama jest w pracy, tęsknię za nią przez cały dzień. Jednak gdy wraca do mnie, nie daję jej chwili spokoju: wychodzi ze mnie chochlik, który (dopóki nie zaśnie) psoci! Wiem jednak, że dla mamy jestem całym światem”

 

 

 

 

 

EWA

 

 

 

 

 

 

 

 

MAJA – Nasza ślicznotka. Położne po jej urodzeniu żartowały, że wygląda, jakby dopiero co wyszła od kosmetyczki. Najbardziej relaksuje ją muzyka, łóżko wodne i masaże.